0 0 9 8 9 8 9

O nas

W 2015 roku w Maliszewie powstało profesjonalnie działające stowarzyszenie o nazwie Klub Sportowy KS ACTIVUM SPORTS mającą na celu promocję aktywności fizycznej wśród wszystkich osób, które cenią wszelką aktywność ruchową.

Już na samym początku zaproponowaliśmy imprezę sportową tzw. Biegów na orientację, czyli biegania z mapą, która wymusza na uczestnikach zarówno wysiłku fizycznego jak również myślenia żeby się nie zgubić – i tak minęła pierwsza edycja LAMPIONADY!!!!
Aby uatrakcyjnić Nasz Powiat stworzyliśmy pierwszą mapę turystyczno-sportową na terenie miasta Mińsk Mazowiecki tzw. TRINO, której ideą jest poznanie najciekawszych miejsc znajdujących się na terenie miasta, jak również, doskonalenie poruszania się z mapą po mieście. Idea ta jest przeznaczona dla wszystkich, a w szczególności dla rodzin na niedzielne spacery!

BNO

BNO

Biegi na oriętację są dyscypliną sportu, w której zawodnik posługując się mapą oraz kompasem ma za zadanie w jak najkrótszym czasie przebiec wyznaczoną trasę poprzez wskazane punkty kontrolne. Przebieg pomiędzy punktami kontrolnymi jest dowolny i właśnie wybór wariantu przebiegu stanowi istotę biegu na orientację. Warunkiem sklasyfikowania uczestnika zawodów jest potwierdzenie w zadanej kolejności wszystkich punktów kontrolnych. Sprawdzanie obecności na danym punkcie kontrolnym odbywa się standardowo za pomocą karty startowej.
Organizujemy biegi na oriętację takie jak:

Lampionada - Jest to dzienna impreza sportowa na orientację, która może przybierać różne formy. Zarówno biegu jak i marszu. Głównym zadaniem uczestników jest przebycie wyznaczonej trasy poprzez odwiedzenie wskazanych punktów kontrolnych w jak najszybszym czasie. Oczywiście organizatorzy mogą dodawać zadania specjalne, które urozmaicają tą dyscyplinę sportu.

Czołówki - Czołóweczki jest to odmiana biegów na orientacje typu Lampionada, lecz odbywa się w nocy. Z tego też względu niezbędnym urządzeniem, które muszą posiadać uczestnicy takiego biegu są latarki. Naturalnie, do biegania, najlepiej używać latarki czołowej i stąd nazwa CZOŁÓWECZKI

Futsal

Futsal

Kolejnym naszym działaniem jest powołanie w październiku 2015 sekcji FUTSALU!!! Grupa młodzieżowo – seniorska skupia w swoich szeregach pasjonatów tej pięknej dyscypliny sportu, nazywanej przez niektórych, pięcioosobową piłka halową, a jest to FUTSAL!

Więcej

Z dniem 24 sierpnia 2015r., Klub Sportowy KS ACTIVUM SPORTS został wpisany w rejestr Klubów Sportowych nie prowadzących działalności gospodarczej prowadzony przez Starostę Powiatu Mińskiego!

Decyzja1
decyzja1
Decyzja2
decyzja2

Klub planuje organizować kolejne imprezy sportowe, aby zwiększyć możliwości, aktywności ruchowej dla mieszkańców powiatu mińskiego i nie tylko.
Dlatego śledźcie naszą stronę na bieżąco!!!!

Do Zobaczenia na imprezach!!!
ZARZĄD KLUBU KS ACTIVUM SPORTS